3 Eylül 2016

Tarih kokan şehir #Sivas

Sevgili Dost,
Bir hafta kaldım Sivas'ta. Doğduğum hatta büyüdüğüm şehir Sivas'ta. İnsan ilk başta gitmek istiyor bu şehirden... Ama sonra hasret kalıyor her karışına. Ben çok istedim başka bir şehre taşınmayı. Oldu da. Yeni yerler görme merakımdan ötürüydü bu. Şuan da yaşadığım yerden memnun değilim demek yanlış olur ama memleket özlemi de bir başka...

Sivas'ın insanları misafirperverliğiyle ünlüdür. Komşuluk ilişkileri bir başkadır Sivas'ta. Akraba gibi oluyor adeta. 'Soğuğu sert, insanı mert' derler Sivaslılar için. Yanlış anlamayın istisnalar daima vardır ama istisnalar kaideyi bozmaz. 
Birbirinden güzel yemekleri vardır.
Başta Sivas köftesi gelir.

İstasyon caddesi ile meşhurdur Sivas. O kalabalık arasında nefes almak huzurdur. Her şey oradadır. Gezmek isteyen de oraya gelir. Dinlenmek isteyen de. Öyle sıcak ortamdır ki, 
o soğuk memlekette. 
Bu fotoğraflar İstasyon caddesinden...
Altta gördüğümüz fotoğraf da Aksu Parkından...


Bir de Kocaman Paşabahçemiz var. Paşabahçe piknik alanıdır çok büyük olmasına rağmen Sivas'ımıza yetmiyor ve hala büyütmek için çalışmalar yapılıyor. 
Küçük bir tavsiye, Hafta sonu gidecekseniz, sabah erken saatleri tercih etmelisiniz. 

 Fotoğraflar alıntıdır.

Sivas tarih kokan bir şehirdir. Yüz ölçümü bakımından büyük olsa da aslında küçük bir şehirdir ve rahat yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Olur da Sivas'a yolunuz düşerse içiniz rahat olsun.

Sevgili Dost,
Gel.


EKALE

1 yorum:

  1. Henüz tanışmadığım şehirlerden, umuyorum en kısa sürede ziyaret edebilirim :))

    YanıtlaSil

'Eleştirilmeyen insan ilerleyemez.'
Neden bir yorum bırakmıyorsun?