19 Ekim 2016

Ruh ikizi

Sevgili Dost,
Bu gün size birinden bahsedeceğim. Kendim için çok değerli olan birinden. İnsanların ruh ikizi olur ya hani. Bu kız benim ruh ikizim. Ona baktıkça kendimi görüyorum adeta. Zaten bu kadar kısa zamanda bu derece bir arkadaşlığı ruh benzerliğinden başka bir şey getiremezdi.
Dostum,
Birisini hayal et. Sorunlarını içine atan ve bunu dışarıdaki kişilere yansıtmayan. Sürekli gülen birini hayal edin. Üzgün birini gördüğün de onu mutlu etmek için deli gibi davranan birini. Yüreğinde ki kocaman baba hasretine rağmen kimseye söyleyemeyen birini. 
Dostum, bilirsin beni sürekli gülerim ve içimde hep baba hasreti çekerim. Ama burada bahsettiğim kişi kendim değilim. 
Bu kişi Fatma ÜSTÜNTAŞ. 
Biliyor musun dostum? Ben yurda ilk geldiğim de odadan çıkmazdım. Fatmayla tanıştıktan sonra hep onun odasındaydım. Hatta hâlâ öyle. :) 
Peşinden ayrılmıyorum diye kızıyor bana. Ben onun koalası gibi oldum. Bundan şikayetçi değilim. 
Onunla nasıl mı tanıştık? 
İnan bana bu en kötü soru olmalı yada cevabı. Biz Fatmayla kantinde evlilik programı izlerken tanıştık. Normal de hiç izlemeyiz ama o gün canımızın ne kadar sıkıldığını anlamış olmalısınız. Yurdun ilk günleri yapacak bir şey bulamıyorduk çünkü. Derslerde başlamamıştı. O günden beridir peşindeyim. Bırakmayı düşünmüyorum. O beni bırakmadıkça. 
Dostum, 
Onu ilk günler kıskanıyordum başka arkadaşları var diye. Kaybetmekten korkuyordum. Galiba bu korku şuan onun içini kaplamış. 
Fatma, 
Bilmeni isterim ki benim için özelsin. Çünkü sen normal değilsin, benim gibisin. İnsanların ne dediklerine aldırış etmeden deliren birisin ki ben de öyleyim. Belki senden daha çok. Sen benim içimsin. Yaşadıklarımsın ve yaşayacaklarımsın. 
Sen benim dostumsun. 
Allah muhabbetimizi bozanlara fırsat vermesin.

EKALE

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

'Eleştirilmeyen insan ilerleyemez.'
Neden bir yorum bırakmıyorsun?