15 Ağustos 2017

Meteor Yağmuru

Herkese Merhaba
Bu yazımda sizlere meteor yağmuru hakkında küçük bir bilgi vereceğim ayrıca da başımdan geçen bir olayı anlatacağım. Biliyorsunuz ki iki gündür Perseid Meteor yağmurunun olduğu söyleniyor. Halk arasında 'Yıldız Kayması' olarak adlandırdığımız aslında meteor yağmuru, Taşların atmosferde iz bırakarak kül olması ile oluşuyor. Perseus Takımyıldızı bölgesinde gözlemlendiğinden dolayı meteor yağmuru Perseid adını taşıyor. 


Dün akşam ablam yanıma geldi ve 'Esma bu gece meteor yağmuru olacak ve Dünya da her yerden görülüyormuş, hadi bizde bakalım.' dedi.
Ablamla balkona çıktık ve gökyüzünü izlemeye başladık. Bir süre bekledik. Ablam bir yandan araştırıyor. Belirli saatler arasında mı olacak? gibi.
Ben gökyüzünden bir an olsun gözlerimi ayırmıyorum bir yandan artık boynumuz ağrımaya başladı. Ablam tam kafasını eğdi. Bir tane parlak bir şey hızlıca geçti. Ben 'aaa gördüm.' diyorum bir yandan da gözlerimden yaşlar akıyor. O an çok şanslı olduğumu ve mükemmel bir şey gördüğüm için mutluydum. Bir anlık bir heyecandı. Daha sonra sürekli ''Allah'ım bir daha görmeyi nasip et.'' diye dua ettim...
Ablamla oturup izlemeye devam ettik ve 20-30 dk da sadece 2 tane görebildik. 
İkisi de çok güzel görünmüştü. Kocaman taşların bize küçücük görünmesi çok farklı bir his. Ayrıca gökyüzüne baktıkça kendimi çok küçük hissettim.
Ben gökyüzüne baktığımda Allah'ın gücünü daha fazla hissediyorum.


Çok güzel ve farklı bir deneyim oldu.
Siz de izlediniz mi?
Peki, siz neler hissettiniz?

EKALE

3 yorum:

 1. Çokk şanslısın ki görebilmişsinn. ^-^ Malesef ben kaçırdım meteor yağmurlarını.. Bir daha ki sefere inşallah. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ve o kadar garip hissetmiştim ki anlatamam. İnşaAllah :)

   Sil
 2. Ne güzelmiş ben de bir gün görürüm belki :))

  YanıtlaSil

'Eleştirilmeyen insan ilerleyemez.'
Neden bir yorum bırakmıyorsun?