6 Ağustos 2018

Bu 18 yaşında anne olan bir kızın öyküsü.mom illustration ile ilgili görsel sonucu


Herkese Merhaba.
Bugün sizlere 19 yaşında anneanne olan bir bayanın öyküsünü anlatacağım.
Hikaye isminden de anlaşılacağı üzerine 18 yaşında bir kızın anne olmasıyla başlıyor.
Genç yaşta anne olmaya cesaret etmek büyük bir iştir. Çünkü anne olmak büyük bir olay. Öyle olmasaydı Allah serer miydi annenin ayakları altına cenneti?

Günün birinde 18 yaşındaki bir kızın iki tane evladı oluyor. Biri erkek diğeri kız. Evlatlarını kötü insanlardan ötürü küçük çiftlikte büyütmeye başlıyor.
Saçlarını hatta çoğu zaman şalını süpürge eden bu kızımız bir gün çiftliğe gittiğinde evlatlarının ikisininde dayak yediğini görüyor. Korku içinde bakan çocuklara, anneleri sarılıyor ve yaralarını onarmaya çalışıp ilaç veriyor. Ama artık ikisine birden bakamayacağını anlıyor ve kızın babasının(büyük babanın) da kararıyla bir çocuğunu evlatlık vermeyi düşünüyorlar. İyi bir aile bulduktan sonra erkek olanı evlatlık veriyorlar. Çünkü erkek olan daha fazla dayak yemiş ve daha çok psikolojisinin bozulduğu için.
Gel zaman git zaman kız olan, bir gün dışarıda gülüp oynuyordu. Eve geldiğinde mızmızlanmaya ve yere gözleri açık bir şekilde yattı. Bunu gören genç kızımız ne yapacağını bilemedi ve babasına haber verdi birlikte ayağa kaldırmaya çalıştılar ama sanki ayağa kalkacak dermanı yok gibi yatmaya devam etti. Gözlerini bir anda kapatınca genç kız başında ağlamaya başladı. O an kızın yanında kim varsa ağlıyordu...
Büyük baba, teyze...
O an aklımıza zehirlenmiş olabileceği gelince hemen ayran, yoğurt verdik ve bir de üstüne tuzlu su içirdik. Hatta yerde yatan kızımızın ağzını açacak bile hali yokken biz biraz ısrarcı davrandık. Her yerine masaj yaptıktan biraz sonra midesi bulandı ve kenara gidip küçük bir yer eşip kustu. Üstünü de kapattı. En azından artık gözlerini açmıştı ve biraz da olsa hareket edebiliyordu.
O gün aile bireyleri, genç anne ile birlikte tüm gece uyumadılar.
Ve aradan biraz daha zaman geçti ki... Öğrendiler ki genç anne, anneanne olmuştu.
7 tane torunu olmuştu. Bazılarını evlatlık vermiş bazıları da maalesef hayata gözlerini açmadan ölmüşlerdi.
Genç anneanne şuan çok mutlu. Kalan iki torunu ve kızına bakıyor.

Bu hikayedeki genç anne kim mi?

Peki kızımı merak ediyor musunuz?


Biraz hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Ama bu yaşta gerçekten anne olacağıma inanmadınız inşaAllah. :)

Çocuklarımdan bahsettiğimde konu gerçekten bitmiyor. Ama böylesine sadık böylesine düşünceli evlatlara sahip olmak gerçekten herkesin başına gelen bir olay değildir. 
Hazal, hasta olup kustuğu zaman kusmuğundan örnek almak istedik ama o kusmuğunu sakladı. Bu şeyleri düşününce çok garip oluyorum. 
Hazal ile Dayı yavruyken bir gün bayılmış gibi yaptım. Hemen gelip beni koklamaya başladılar ve babamın yanına heyecanla gidip geldiler.
Bir defasında da babamın yanına başka bir köpek yaklaştı diye köpeğe havlamaya başladılar. ( Havlamaları normal tabi ki. Ama eğer ki köpek hazal ile dayının 3-4 katı ise bana göre normal değil) 
Korkusuz ve asil Kangal köpekleri.
Biz ne yersek onlar da öyle beslendiler. Bazen salata bazen pilav ve hatta tatlı bile yediler. 
Veteriner hekim bize bu köpekleri güzel beslediğiniz için dışarıdan yiyeceği herhangi bir şey onların hastalanmalarına sebep olabileceğini söylemişti.
Ama sevgi ve ilgi her şeyin üstesinden geldi çok şükür. 
Okurken kanınız çok kaynayabilir o yüzden MaşAllah demeyi unutmayın. 

Durun torunlarımı da paylaşayım.


  
                                                               Neden bu kadar dertli anlayamadık :)


En büyük hayallerimden birisi de bir gün köpek çiftliği açmak istiyorum.
Tüm köpeklere ev sahipliği yapabilecek büyük bir çiftlik.
Belki de dünyanın en büyük çiftliği. Hatta sadece köpeklerin değil evsiz olan tüm hayvanların çiftliği. Sadece biraz daha zaman... :)

Yorumlarınızı bekliyorum.  :)

EKALE

6 yorum:

 1. Yazı tarzın muntazam, hayal ve gerçekle karışık, biraz şizofrenik, biraz dramatik, biraz romantik. Duygusal manada etkiliyor. Sonunda gerçekle karşılaşınca insanı bir çöküşe sürüklüyor.. Umuyorum ki bu yazı tarzını ileri de herkes tanıyacak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne desem bilemedim çok ama çok teşekkür ederim ^^ İnşaAllah ^^

   Sil
 2. Harika bir şey olmuş bayıldımhatika bir uslup ve harika detaylar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok ama çok teşekkür ederiiim :)

   Sil
 3. Hayvan sevgisi bu kadar güzel bir şekilde anlattınız için teşekkür ederim. Sevgi deyince direk insanlar akla gelse de bizi karşılıksız seven bu sevimli dostlarımızın sevginin yerini hiç bir şey tutamaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yansıtabildiysem ne mutlu bana ^^ Çünkü gerçek sevgi onların ki, hiçbir beklenti içine girmeden ^^

   Sil

'Eleştirilmeyen insan ilerleyemez.'
Neden bir yorum bırakmıyorsun?